پنج شنبه, 31 فروردين 1396 18:26

فلزیاب کاوشگر

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

فلزیاب کاوشگر

سیستمهای فلزیاب کاوشگر به دسته سیستمهای فلزیاب یابنده و فلزیاب یابنده رهگیر تقسیم میگردد و مادر این سیستمها رادار زمینی دستی میباشد که کلیه فلزیاب ها و معدنیاب ها سیستم راداری انتنی و لیزری و دوربین حرارتی راداری از زیر مجموعه رادار زمینی دستی میباشد.

هر نوع وسیله ای که بتواند یک نوع هدف را برای اپراتور مشخص نماید از دسته سیستمهای فلزیاب یابنده یا فلزیاب یابنده رهگیر میباشد.

هر سیستم فلزیاب کاوشگر از نوع فلزیاب کاوشگرمکانیکی یا فلزیاب کاوشگر

استاتیکی یا فلزیاب کاوشگرمغناطیس یا فلزیاب کاوشگرالکترونیکی و نرم افزاری بتواند یک منبع فلزی را کاوش نماید فلزیاب کاوشگر کفته میشود و سیستمها فلزیاب کاوشگر پیشرفته مانند رادار زمینی دستی که مادر سیستمها فلزیاب کاوشگر میباشند از جدول تفکیک و تشخیص VDI SCALE بهره برده و اپراتور میتواند با داشتن نمونه ای از مواد یا عناصر یا اهداف مورد نظر کد یا عدد مربوط به جداسازی یا تفکیک و تشخیص را مشخص نماید و هرنوع هدفی را در سیستم فلزیاب کاوشگرتعیین نماید.

سیستمها فلزیاب کاوشگر فوق پیشرفته نیز هستند که در عملیات صنعتی و ساختمانی و معادن و اب و برق و مخابرات و نفت و پتروشیمی و .................... کاربرد دارد.

فلزیاب از زیر مجموعه سیستم رادارزمینی دستی میباشد.

تعیین نوع الیاژاهداف در دید سیستم فلزیاب کاوشگروابسته به نوع تنظیم اپراتور در تنظیمات تفکیک و تشخیص EDIT یا VDI DISC و سطح و حجم ترشهولد THRESHOLD یا تارگت ایکس TARGET X و اثر منابع و مواد معدنی ومنابع بر هدف میباشد.

خواندن 426 دفعه