سه شنبه, 03 اسفند 1395 07:47

فلزیاب مطلب ویژه

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

فلزیاب ماهواره ای

فلزیاب ماهواره ای وجود خارجی نداشته و اینکه عده ای میگویند فلزیاب ما فلزیاب ماهواره ای است یک دروغ محض مطلق و یک منبع درامد میباشد .

فلزیاب ماهواره ای یا طلایاب ماهواره ای یا گنج یاب ماهواره ای وجود نداشته و فقط یک ادعا است .

اگر شخصی میگوید دارای فلزیاب ماهواره ای است و با دقت محل گنج یاب دفینه را مشخص مینماید سئوال برانگیز است زیرا این شخص چرا خودش با سیستم فلزیاب ماهواره ای گنج را پیدا نمینماید تا از این طریق به ثروت برسد البته وقتی به این افراد ابراز مینمائید که چرا با فلزیاب ماهواره ای خود تا به حال گنج یاب دفینه را پیدا ننموده اید میگویند ما نیازمالی نداریم و قبلاً موفق شده ایم و الان برای سرگرمی این کار را انجام میدهیم و بعضی از این افراد سیستم فلزیاب ماهواره ای را اجاره داده و میگویند ما از محل دور میتوانیم محل گنج یا دفینه را مشخص نمائیم و تعدادی از این افراد میگویند ما باید تصاویر به خارج از کشور بفرستیم یا نقشه و شکل اصلی و نقشه و مختصات گنج یا دفینه را چند روز بعد دریافت نمائیم همه اینها دروغ محض است.

این افراد از یک وای فای WI – FI به همراه گوگل مپ و یک جی پی اس GPS بهره برده و میگویند سیستم فلزیاب ماهواره ای داریم .

هیچگونه ماهواره ای اختصاصی که افراد عادی بتوانند برای کاوش منابع زیر زمین مستقیم عمل نمایند وجود ندارد.

برترین ماهواره های زمین شناسی در اختیار سازمان فضائی و زمین شناسی امریکا میباشد و این ماهواره ها به دلیل انکه بصورت نظامی برای ردیابی منابع و تحرکات در زیر زمین بهره برده میشود انتقال اطلاعات این سیستمهای ماهواره ای به بخش خصوصی و حتی خیلی از کشورهای دنیا قابل انتقال نمی باشد.

اطلاعات مربوط به زمین شناسی و ماهواره های زمین شناسی که منابع را تا حد محدودی منابع را در سطح و عمق زمین تشخیص میدهد بر روی بعضی سایت های اینترنتی برای بررسی سطحی یا مشخص شدن محل عملیات قابل بهره برداری میباشد که این اطلاعات بیشتر یافتن موقعیت خود فرد توسط سیستم خود برای خودش میباشد و کسی نمی تواند از این اطلاعات بهره ببرد و بعضی از شرکت ها مانند ماینلب MINELAB مینلب بصورت یک نرم افزار در سیستم خود قرار داده که بعداز انجام عملیات لوح فشرده مورد نظر را از سیستم خارج و به داخل یک سیستم کامپیوتری متصل به اینترنت قرار داده و به مرکز در امریکا متصل شده و اطلاعات نقاطی را بر روی سطح زمین مورد بررسی قرار داده در کامپیوتر اپراتور مشاهده مینماید ولی این هم به این معنا نمی باشد که اپراتور بتواند از طریق ماهواره یک هدف معمولی یا شخصی یا گنج را کاوش نمود بلکه مانند یک سیستم جی پی اس GPS موقعیت یاب میباشد که با نرم افزار طراحی شده با سیستم هماهنگ میگردد و با وجود این تکنولوژی نیز هیچ شخص یا سازمانی نمی تواند موقعیت اپراتوریا دستگاه فلزیاب از نقطه ای دیگر ردیابی یا پیدا نماید.

فلزیاب و تشخیص حرارت یا دما یا مادون قرمز و لیزر

فلزیاب مولتی سنسور ان فلزیابی میباشد که دارای سنسور مادون قرمز به همراه سنسور التراسونیک یا سنسور نوری حرارتی باشد البته در فلزیاب مولیت سنسور که این نوع سنسور ها را دارا میباشد باید دارای تنظیمات تفکیک و تشخیص EDIT یا VDI DISC به همراه تنظیمات سطح و حجم ترشهولد THRESHOLD یا تارگت ایکس TARGET X باشد

سیستم فلزیاب که دارای سنسور مادون قرمز یا سنسور حرارتی یا سنسورنوری باشد به فلزیاب حرارتی مشهور است.

فلزیاب حرارتی شکل ها و نوع های گوناگون دارد بعضی از سیستمهای فلزیاب حرارتی تصویری میباشد و دارای مادون قرمز یا لیزر نیز میباشد و تعدادی از این سیستمها فلزیاب حرارتی دارای صفحه دیجیتال حرارتی نیز میباشد و عده ای ازسیستمها ی فلزیاب حرارتی با تصویر و حرکت انتن یا صدا از خود واکنش نشان میدهد.

در سیستمهای فلزیاب حرارتی تشخیص حرارت با سنسور حرارتی یا نوری میباشد و این نوع سنسورها کوچکترین علائم دارای حرارت را دریافت نموده واین علائم حرارتی  به مدار سیستم فلزیاب حرارتی منتقل گردیده واین علائم توسط مدار فلزیاب تبدیل به علائم قابل شناسائی توسط صدا و حرکت انتن یا تصویرمیگردد.

در سیستمهای فلزیاب حرارتی دارای صفحه نمایشگردیجیتال  امکان دارد علائم حرارت یا مادون قرمز اهداف به دلیل تغییرات یا دچار ضعف شده باشد بر روی صفحه نمایشگر دیجیتال مشخص نگردد ولی از انجا که سنسور یا مادون قرمز سیستم حرارتی مربوط به فلزیاب حرارتی میتواند کوچک ترین علائم را دریافت و به مدار فلزیاب منتقل نموده و تقویت و تبدیل نماید این واکنش بر روی صدا یا حرکت انتن یا تصویر پدیدار میگردد زیرا این علائم  توسط پردازشگر فلزیاب مورد ارزیابی و تقویت و تبدیل قرار گرفته است و این علائم بر روی صفحه نمایشگر دیجیتال فلزیاب حرارتی قابل تشخیص نمی باشد ولی با تقویت و تغییر این علائم توسط مدار فلزیاب توسط صدا یا حرکت انتن یا تصویر اشکار گردد و برای همین در سیستمهای فلزیاب از مادون قرمز یا لیزر یا سنسور نوری یا سنسور حرارتی بهره برده میشود تا کوچکترین علائم به مدار سیستم فلزیاب منتقل گردد و در پی ان توان شعاع زنی و نقطه زنی و تفکیک در سیستم فلزیاب افزایش یابد.

سیستمهای فلزیاب حرارتی  دارای قسمت تمایز دهنده مادون قرمز یا دما درون یا حول محور هدف یا مواد معدنی منابع صحنه کار میباشد  این سیستمها فلزیاب حرارتی نوع های گوناگونی دارد که طراحان انها را طراحی و روانه بازار نموده اند.

سیستم حرارتی که دارای تنظیمات تفکیک و تشخیص EIDT  یا VDI DISC و سطح و حجم ترشهولد THRESHOLD یا تارگت ایکس TARGET X میباشد از مجموعه سیستمهای رادار زمینی دستی و زیر مجموعه دوربین حرارتی راداری میباشد.

سیستم حرارتی در دسته بندی پایه اول ان سیستمهای فلزیاب میباشد که دارای مادون قرمز یا لیزری میباشد.

دسته دوم ان سیستمهای فلزیاب حرارتی میباشد که دارای صفحه دیجیتال اندازه گیری میباشد.

دسته سوم ان سیستمهای فلزیاب حرارتی تصویری با برنامه نرم افزاری میباشد که دارای لکه رنگ یا تصاویر رنگی یا تصاویر حرارتی میباشد و از برنامه تفکیک رنگ COL PRO و رنگ حرارتی میباشد.

دسته چهارم ان دسته سیستمهای فلزیاب حرارتی میباشد که دوربین حرارتی راداری تصویری دارا میباشد که ان هم بنابر تصویر حرارتی تفکیک رنگ COLOR PROGRAM میباشد.

در بعضی سیستمها فلزیاب دیجیتال عددی برای تشخیص نوع حرارت اهداف وجود ندارد اما از مادون قرمز یا دوربین حرارتی راداری یا سنسور نوری بر روی برنامه تفکیک رنگ COL PRO و لکه سه رنگ بهره برده و در تعدادی فقط مادون قرمز تعبیه گردیده است همه این مدلها میتواند سیستم فلزیاب  حرارتی میباشد.

فلزیاب پیشرفته

فلزیاب پیشرفته یک سیستم فلزیاب میباشد که توان تفکیک و تشخیص EDIT یا VDI DISC بنابر جدول تفکیک و تشخیص VDI SCALE و تنظیمات سطح و حجم ترشهولد THRESHOLD یا تارگت ایکس TARGET X میباشد و این نوع تنظیم میتواند اپراتور یا کاربررا برای تشخیص اهداف و واقعی از دیگر منابع کمک نماید.

فلزیاب های که ترکیبی است و دارای تشخیص با فلزیاب انتنی و تصویری به همراه هم میباشد از فوق پیشرفته ترین فلزیاب های دنیا میباشد .

فلزیاب یا هرنوع یابنده یا جستجوگر زمانی از نوعهای پیشرفته میباشد که دارای تنظیمات بنابر مدارات مدار رادار زمینی دستی میباشد.

سیستم فلزیاب پیشرفته دارای تنظیمات تفکیک و تشخیص و سطح و حجم و تراک و زمین GEB و سرعت SPEED و تنظیم نوع فرکانس و HI/LOW میباشد.

این سیستمها فلزیاب پیشرفته بنابر تنظیمات انالیز یا اسپکتروم SPECTRUM عمل نموده و تنظیمات پایه اساسی یا اختیاری را دارا میباشد و هر کدام از این تنظیمات امکان دارد در سیستمهای فلزیاب  پیشرفته دسته جمعی یا تعدادی از ان تنظیمات قابل کنترل یا تعیین و تغییر باشد.

فروش فلزیاب

فروش فلزیاب یکی مطالبی است که موجب گردیده عده ای از فروشندگان فلزیاب در ایران برعلیه همدیگر مطالب دروغ و کذب بیان نموده و بعضی فروشندگان از حد گذرانده و تهمت به دیگرشرکت ها یا افراد زده ودر رابطه با سیستمهای فلزیاب دیگران مطالب گمراه کننده بیان نموده و جدیداً سایت یا بلاگ یا در شبکه های اجتماعی  فعال شده و نام وافعی از خود ابراز ننموده و برعلیه دیگران مطالبی را بیان مینمایند و در کاهی اوقات خود را به جای خریدار جا زده و سایت و بلاک یا کانال در شبکه های اجتماعی  باز نموده و از یک شرکت یا سیستم فلزیاب مطالب کذب و دروغ بیان نموده تا اذهان عمومی را نسبت به شرکت فلزیابی یا شخص گمراه نماید.

فروش فلزیاب یا فروشنده سیستمهای یابنده باید اطلاعات دقیق و صحیح و واقعی را به خریدار ارائه نماید.

هر سیستم فلزیاب شرایط عملکردی خود را میتواند دارا باشد که فروشنده به خریدار بهتر است همه مراحل عملکرد سیستم فلزیاب و واقعیت فلزیاب را شرح دهد خریدار نیزباید واقعیت را قبول نماید زیرا عملکرد با فلزیاب را فروشنده فلزیاب بهتر میداند تا خریدار که هنوز تجربه ای نداشته است.

به کسانیکه سیستمهای فلزیاب دیگر افراد یا شرکت ها را فاقد توانائی معرفی نموده و بدگوئی از دیگر سیستمها فلزیاب یا شرکت مینمایند خریداری ننموده و به این دسته افراد که از دیگران بدگوئی نموده و قصد تخریب دیگر شرکت های فلزیاب راداشته اطمینان ننمائید و از این افراد خریداری ننمائید.

بهتر است به همان شرکت یا شخص که از او بدگوئی گردیده است مراجعه نموده و بدون در نظر گرفتن گفته های دیگران اقدام به مشاهده سیستمهای فلزیاب ان شرکت نمائید که از ان بدگوئی گردیده است.

زیرا مطمئن باشید ان که از دیگری یا شرکت های فلزیاب دیگر بدگوئی مینماید توان رقابت نداشته و از ترس خود اقدام به بدگوئی مینماید تا خریدار جلب سیستم فلزیاب خود نمایند.

صداقت درفروش سیستم فلزیاب از منابع مهم یک فروشنده معتبربرای ارائه محصولی با کیفیت است.

البته بعضی مواقع یک فروشنده فلزیاب با صداقت و راستگو وقتی واقعیت کلی و ایرادات فلزیاب ها دنیا را میگوید موجب شک خریدار شده زیرا خریدار تا ان زمان هرچه در مورد فلزیاب از دیگر فروشندگان شنیده یا خوانده است فقط برای جلب مشتری بود یا دروغ میباشد و ایرادات اساسی فلزیاب را بیان ننموده اند تا خریدار از وضعیت عمومی خرید فلزیاب و موارد مربوط به فلزیاب یا طلایاب یا گنج یاب مطلع گردد و در این اوصاف خریدار به گفته های ان فروشنده راستگو و صادق شک مینماید اگر شرکت یا شخصی مطالب حقیقی و عمومی در رابطه با فلزیاب را برای شما بیان نمود به وافعیت ها که ایرادات اساسی فلزیاب ها است شک نکنید و با دید باز و واقعی اقدام به خرید فلزیاب نمائید.

 

فلزیاب واقعی

فلزیاب واقعی یک کلمه است و ان سیستم فلزیاب که بتواند یک هدف فلزی از نوع طلا و نقره و مس و اهن را تشخیص دهد و در سطح و عمق تفکیک نماید فلزیاب واقعی است .

فلزیاب واقعی حرفه ای ان فلزیابی است که دارای تنظیمات تفکیک و تشخیص EDIT یا VDI DISC  بنابر جدول تفکیک و تشخیص VDI SCALE و سطح و حجم ترشهولد THRESHOLD یا تارگت ایکس TARGET X باشد.

سیستم فلزیاب یا سیستم کاوشگر نوع های مختلف دار میباشد که بصورت عام به ان فلزیاب میگویند.

محصولات فلزیاب یا جستجوگر و یابنده از دسته محصولات زیر مجموعه سیستمهای یابنده و رادار زمینی دستی میباشد.

این سیستمها زیر مجموعه یا سیستم پائین دست  رادار زمینی دستی میباشد .

بقیه سیستمها فلزیاب یا جستجوگر و یابنده ازهر نوع که باشد زیر مجموعه رادار زمینی دستی هستند.

حال سیستم فلزیاب واقعی ان سیستم فلزیاب  میباشد که یک اپراتور بر روی تمرین نموده و اموزش دیده باشد و در سطح و عمق یک هدف را بتواند ردیابی و کاوش و نقطه یابی نموده و تفکیک نماید.

البته در بعضی مواقع اپراتور به دلایل مختلف در مراحلی امکان دارد نتواند با سیستم فلزیاب یا طلایاب یا گنج یاب هدف مورد نظررا کاوش نماید که این امر دلایل گوناگونی میتواند داشته باشد.

پس هر سیستم فلزیاب  که یک هدف را بتواند کاوش نماید یک سیستم فلزیاب واقعی است .

البته صرف نظر از شکل و قیافه و ابعاد و وضعیت تشخیص ان سیستم فلزیاب میتوان  سیستم فلزیاب خوب را سیستمی دانست که یک هدف را در سطح و عمق تفکیک نموده و پیدا مینماید

 

 

 

 

خواندن 1175 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 16 فروردين 1396 18:04
محتوای بیشتر در این بخش: « فلزیاب فلزیاب »